מהי תמיסה מיסלרית ולמה היא מיועדת?

הנקראים גם תמיסה מיסלרית
מים מיסלרים, הנקראים גם תמיסה מיסלרית, הם אחד המוצרים הפופולריים ביותר לטיפול וניקוי פנים.
נראה כי מוצרי טיפוח רבים כוללים מים מיסלריים, אך מעט ידוע על היתרונות והשימושים בהם. אנחנו נספר לך יותר על זה ונסביר בדיוק בשביל מה זה נועד.

תמיסה מיסלרית קיבלה לא מעט חשיבות בשגרת טיפוח העור בתקופה האחרונה. השימוש בו כחומר לניקוי עור הפנים גדל, והוא גם מרכיב נפוץ במוצרי עור רבים.

ההצלחה של קוסמטיקה מסוג זה מצויה בניקוי היעיל שהוא מייצר. בנוסף, הוא משאיר את העור רך וחלק וזה תמיד נהדר! המשך לקרוא כדי לגלות פרטים נוספים על מים מיסלריים.

מהי תמיסה מיסלרית?

מים מיסלרים, הנקראים גם תמיסה מיסלרית, הם אחד המוצרים הפופולריים ביותר לטיפול וניקוי פנים. זה נחשב לתרופה דרמו-פרמצבטית, מכיוון שהיא מורכבת מפורמולה שניתן לקנות בבתי מרקחת ומיועדת לעור.

הנוסחה שלו כוללת חומרים פעילי שטח עדינים היוצרים מיצלות. זוהי צורה כימית המבוססת על איחוד מולקולות דרך הקצוות דוחי המים שלהן.

למיצלות יש תפקיד לתרום למגע בין פני העור ללכלוך. לאחר מכן, בשילוב עם מים, מוסרים זיהומים מסיסים במים ומסיסים בשומן.

בנוסף לחומרי השטח, סוג זה של מוצר מכיל מגוון רחב של רכיבים נוספים, כגון חומרי לחות, עפיצות או חומרי מרכך. חומרים אלו נותנים למים המיסלריים תכונות אחרות וזה הופך אותם לאחד ממוצרי הקוסמטיקה השלמים ביותר שיש.

אולי יעניין אותך: טיפים לשמירה על תיק האיפור שלך נקי

מה השימושים שלו?

מים מיסלריים לא רק משאירים את העור שלנו רך, אלא גם יעילים מאוד בהסרת לכלוך, איפור ושומן. בתורו, זה עוזר לנקות את הנקבוביות תוך כדי חיטוב העור.

זהו מוצר נטול אלכוהול, ולפי פרסומים במגזין JAAD, עוזר לקדם לחות העור תוך הפחתת גירוי ודלקת. כך נוכל לשמור על העור שלנו רך, גמיש וחלק.

נראה כי מוצרי טיפוח רבים כוללים מים מיסלריים
נראה כי מוצרי טיפוח רבים כוללים מים מיסלריים, אך מעט ידוע על היתרונות והשימושים בהם.

תעשיית הקוסמטיקה משווקת בדרך כלל מוצרי קוסמטיקה אלו ביחס לסוג העור בו הם ישמשו. ישנם מים מיסלריים לגרסאות השונות של העור, אשר יכולים להיות מסווגים כרגילים או אודרמיים, יבשים או אליפיים, שמנוניים, מיושנים, מעורבים או מיובשים.

מיותר לציין שהשלב החיוני הוא לזהות את סוג העור על מנת לבחור את המים המיסלריים הנכונים. לאור הבלבול, זה רעיון לא רע לבקר אצל רופא עור כדי ללמוד על הרכב העור שלך ולמצוא את המוצר המושלם לעור שלך.

כיצד להשתמש בו בשגרת היומיום שלך

היגיינה נכונה וטיפוח עור מבוססים על מריחת מוצרים שונים על העור שלנו בשגרת היומיום שלנו. באופן אידיאלי, שגרת ניקוי צריכה להתבצע לפחות פעמיים ביום.

השגרה הראשונה צריכה להיעשות דבר ראשון בבוקר כדי לנקות את העור מהתאים שנשפו במהלך הלילה ומהשמן שנוצר במהלך השינה. שגרת לילה בסוף היום היא עוד הזדמנות טובה ליישם טיפול מסוג זה על מנת להסיר איפור ולכלוך שהצטבר במהלך היום.

מים מיסלריים מחליפים בדרך כלל את כל המוצרים הקודמים בשגרת טיפוח העור. במילים אחרות, זהו חומר המסוגל לספק חומרי ניקוי, טונרים וחומרי לחות. לכן, זה מקטין את הזמן שאתה צריך בדרך כלל לטיפול בעור לשלב קל ומהיר אחד.

יש כרגע די הרבה מחלוקת אם יש לשטוף מים מיסלריים לאחר השימוש. רצוי לשטוף את הפנים לאחר השימוש בו מאחר שחומרי הניקוי עלולים ליצור גירוי במגע עם העור, על פי מחקרים של Dermatologic Theraphy.

5 יתרונות של שימוש יומיומי

מים מיסלריים אינם שימושיים רק לניקוי הפנים. יש לו גם יתרונות חשובים שעוזרים להגן על העור שלנו. בעת השימוש בו, אנו נותנים לעור שלנו כמה מהיתרונות הבאים:

  • הידרציה: הרוב המכריע של המים המיסלריים מכילים גליצרין, שעוזר לעור להישאר לחות ולא לאבד את מרכיב המים שלו. על פי מחקרים של ארכיונים למחקר דרמטולוגי, לגליצרול יש כוח היגרוסקופי גבוה.
  • מסיר לכלוך ושומן: הנוכחות של מיצלות מציעה תכונה זו מכיוון שיש לה את הכוח למשוך חלקיקי לכלוך.
  • יעיל לכל סוג של עור: יש לו פוטנציאל אגרסיבי נמוך מאוד, מה שמבדיל אותו מסוגים אחרים של סבוני ניקוי וקרמים. בנוסף, יש וריאנטים לכל צורך עור.
  • ניקוי עור: הוא עוזר לנקות את הנקבוביות, ומכיוון שהוא חומר רך, הוא אינו גורם לשום סוג של גירוי בנוכחות אקנה. למעשה, מחקר של The journal of dermatology מסיק שהשימוש המשולב בתכשיר ניקוי פנים וקרם לחות בטוח ויעיל.
  • מסיר איפור: מוצר זה מאוד נייד וקל לשימוש. זה יעיל כמסיר איפור שתוכל להשתמש בו בכל עת, גם ללא מים זורמים.

החשיבות של תמיסה מיסלרית בשגרה שלנו

מים מיסלריים הם אחד המוצרים השלמים ביותר, תוך התחשבות בהרכבם ובתכונותיהם. הוא מציע יתרונות שהופכים אותו לבעל ערך עבור אלה המשתמשים בו, עם מעט השפעות שליליות והיתרון של צמצום השגרה לפחות שלבים.

זהו אחד המרכיבים המרכזיים בהיגינת הפנים בשל מגוון רחב של אפשרויות לבחירה. האפשרות שהוא יתאים לעורות שונים ואף מנוגדים הופכת אותו למוצר אטרקטיבי במיוחד וחובה!