סוכר מזוקק: מזון שמתדלק סרטן

בין המרכיבים העיקריים הקשורים להתפתחות סרטן הוא סוכר מזוקק
בין המרכיבים העיקריים הקשורים להתפתחות סרטן הוא סוכר מזוקק.
תאים גידוליים זקוקים ליותר סוכר מאשר תאים רגילים. ברגע שהם מופיעים בגוף שלך, הם תלויים באספקה סדירה של גלוקוז כדי להמשיך לגדול

ישנם הרבה גורמים שתורמים להופעת סוגים שונים של סרטן או לא. אבל דבר אחד שמשותף לכולם הוא המקור שלהם. כבר כמה עשורים, חוקרים ממקדים את מחקריהם בקשר בין תזונה לסרטן. הם הגיעו למסקנה שמזונות עם סוכר מזוקק יכולים להגביר את הסיכון שלך לסבול ממחלה זו.

בין המרכיבים העיקריים הקשורים להתפתחות סרטן הוא סוכר מזוקק. זהו מזון הקיים ברוב הבתים ברחבי העולם שאנשים אוהבים לאכול בגלל הטעם שלו.

סוכר מזוקק: מזון סרטני

לפי החוקרים מאוניברסיטת קליפורניה בסן פרנסיסקו, סוכר מזוקק הוא סיכון גדול לבריאות שלך. עד כדי כך שיש לראות בו רעיל כמו אלמנטים כמו אלכוהול וטבק. מספר מחקרים מראים שצריכת סוכר תכופה גורמת ליותר מ-35 מיליון מקרי מוות ברחבי העולם מדי שנה. בנוסף לקשר החזק שלו לסוכרת, סוכר קשור גם להתפתחות מחלות כרוניות כמו סרטן.

ההשפעות המזיקות של צריכת סוכר כוללות: סוכרת, תסמונת מטבולית, היפר והיפוגליקמיה, ריפלוקס גסטרו-וושטי (GERD) ומחלות לב. מבחינת הקשר שלו להתפתחות סרטן, סוכר הוא עדיין נושא לפרויקטי מחקר וניסויים רבים. לאורך זמן, מחקרים אלו הוכיחו קשר חזק בין התפתחות סרטן וצריכת סוכר.

הקהילה הרפואית הקונבנציונלית תמיד תמכה ברעיון שהקשר בין צריכת מזונות מסוימים להתפתחות סרטן הוא "חלש". הסיבה לכך היא שהם עדיין לא מצאו דפוסים רפואיים תקפים לתמוך בקשר כזה.

צריכת סוכר מזוקק קשורה באופן נרחב לסרטן
צריכת סוכר מזוקק קשורה באופן נרחב לסרטן.

עם זאת, ככל שהוויכוח סביב נושא זה ממשיך להימשך, מספר רב של מדענים, רופאים ורופאים אלטרנטיביים רבים אחרים מצאו שזה נכון. אחת הדרכים היעילות, הבטוחות והכלכליות לטיפול בסרטן היא לצמצם את הצריכה של מזונות מסוימים שמתדלקים גידולים ותאים סרטניים. אחד האשמים העיקריים הוא הגלוקוז. אסטרטגיה טיפולית זו מכוונת "להרעיב" את הגידולים על ידי שינוי תזונתו של האדם, המהווה מפתח לניצחון בקרב הסרטן.

מחקר על סוכר מזוקק

אחת הקבוצות הראשונות שגילו שסרטן ניזון מסוכרים היו החוקרים במכון האנטסמן לסרטן ביוטה. במחקר שפורסם בכתב העת Proceedings של האקדמיה הלאומית למדע, הם הבהירו אמת חשובה. הקהילה הרפואית יודעת מאז 1923 שתאים גידוליים צריכים הרבה יותר גלוקוז מאשר תאים רגילים.

המחקר מסביר כיצד תהליך זה מתרחש וכיצד מטופל יכול לווסת את צריכת הסוכר שלו כדרך לשלוט בצמיחת הגידול.

מצד שני, יש לנו מחקר של ד"ר תומס גרייבר ועמיתיו, שפורסם ב-2012 בכתב העת Molecular Systems Biology. הם הוכיחו שמניעת תאים סרטניים מגלוקוז גורמת להם למות. זה נובע מהצטברות רעילה של מינים המגיבים עם חמצן.

צריכת סוכר מזוקק קשורה באופן נרחב לסרטן. בנוסף להיותו אחד הגורמים לסרטן, הוא גם מתדלק תאים סרטניים ברגע שהחולה מפתח מחלה זו. ממצאים אלו בהחלט צריכים למלא תפקיד בכל טיפול בסרטן. הם עשויים לעזור להפיק תוצאות טובות יותר. ברגע שתאים סרטניים מופיעים בגופך, הם תלויים באספקה סדירה של גלוקוז כדי להמשיך לגדול.

סוכר מזוקק: איך למנוע זאת

כל אחד יכול לעשות משהו כדי למנוע סרטן ולהיפטר בקלות מהאשמים הברורים. כך הוא במקרה של סוכר מזוקק. למרות שברור שתזונה היא לא הגורם היחיד שמוביל למחלה זו, היא בהחלט משחקת תפקיד חשוב מאוד. בלי קשר לעובדה שחלק אולי לא חושב כך.

כולנו צריכים להיות מודעים לנזק שאנו עלולים לגרום לגופנו על ידי צריכת יותר מדי מזונות מסרטנים. זה כולל סוכר מזוקק. עלינו לנסות להפחית את הצריכה שלנו או לחתוך אותה לחלוטין מהתזונה שלנו. זכרו שסוכר זה קיים ברבים מהמזונות שאנו צורכים על בסיס יומי. אלה כוללים עוגות, סוכריות, עוגיות, קינוחים, דגנים מסוימים, לחמים ורטבים, בין היתר.