7 תרופות טבעיות ואקטואליות להקלה על התעלה הקרפלית

אתה יכול לנצל את התרופות הטבעיות הללו כדי להקל על הכאב ואי הנוחות הקשורים לתסמונת התעלה הקרפלית
לאחר שרופא אבחן אותך, אתה יכול לנצל את התרופות הטבעיות הללו כדי להקל על הכאב ואי הנוחות הקשורים לתסמונת התעלה הקרפלית.
לאחר שרופא אבחן אותך, אתה יכול לנצל את התרופות הטבעיות הללו כדי להקל על הכאב ואי הנוחות הקשורים לתסמונת התעלה הקרפלית. המשך לקרוא כדי לגלות יותר!

על מנת להקל על תסמונת התעלה הקרפלית, חיוני להקפיד על ייעוץ רפואי. למרות שאנו חולקים כמה תרופות מקומיות שיכולות לעזור להרגיע אותו, אף אחת מהן אינה טיפול קו ראשון.

האקדמיה האירופית למנתחים אורטופדיים פרסמה מידע הקובע כי תסמונת התעלה הקרפלית היא בעיה חוזרת הגורמת לכאב, חוסר תחושה ועקצוץ ביד ובזרוע. זה מתפתח בגלל שהעצב המדיאני נפגע.

בהתחשב בכך שהמצב נוטה להחמיר עם הזמן, טיפול רפואי חיוני. איש המקצוע יקבע מהי האופציה הטיפולית הטובה ביותר עבורך בהתאם למקרה שלך, לאחר בדיקה גופנית ובדיקות משלימות. באופן כללי, ייתכן שתצטרך לחבוש סד, ליטול תרופות נוגדות דלקת שאינן סטרואידים (nsaids) וקורטיקוסטרואידים. מקרים חמורים יותר עשויים לדרוש ניתוח.

תרופות מקומיות טבעיות להקלה על התעלה הקרפלית

תרופות מקומיות טבעיות עשויות בחלקן מתרופות טבעיות במשך מאות שנים. עם זאת, אין הרבה עדויות לגבי הבטיחות או היעילות שלהם. מסיבה זו, אתה יכול להשתמש בהם כטיפולים נוספים כדי להקל על תסמונת התעלה הקרפלית, אך הם לעולם לא צריכים להחליף טיפול רפואי.

יתר על כן, כשאפשר, כדאי לשקול להשתמש בהם רק במקרים קלים. האם אתה רוצה לנסות אותם? להלן, אנו חושפים 7 חלופות שעשויות להיות שימושיות. הקפד ליישם אותם בזהירות, ולהפסיק להשתמש בהם אם אתה מבחין בתגובות רעות כלשהן!

1. ג'ל ארניקה להקלה על התעלה הקרפלית

אחת התרופות המעשיות ביותר שבהן אתה יכול להשתמש כדי להקל על התעלה הקרפלית באופן מקומי היא למרוח ארניקה ג'ל על האזור הפגוע. הפרח הצהוב הזה באמת בולט הודות לתכונות האנטי דלקתיות החזקות שלו. מסיבה זו, ג'לים וקרמים שנעשו עם צמח זה הם תרופה טובה לכל סוג של פציעה, כולל תסמונת התעלה הקרפלית.

קראו גם: קללת המזכירה: כיצד לסייע במניעת תסמונת התעלה הקרפלית

2. תרופת כורכום, פלפל ושמן זית

אין ראיות התומכות בשימוש בתרופה זו כדי לספק הקלה בתעלה הקרפלית. עם זאת, אנשים רבים מאמינים שיש לו תכונות משככות כאבים ואנטי דלקתיות בגלל תכולת הכורכום והפלפל שבו.

מחקר שפורסם בכתב העת Journal of clinical pharmacy and therapeutics טוען שלכורכום יש פוטנציאל לספק הקלה בכאב בפני עצמו או בשילוב עם חומרים אחרים.

תרופות מקומיות טבעיות להקלה על התעלה הקרפלית
תרופות מקומיות טבעיות להקלה על התעלה הקרפלית.

בין אלה, כפי שהוזכר על ידי ביקורות ביקורתיות במדעי המזון והתזונה, פלפל שחור בולט עם תכונות אנטי דלקתיות, משככות כאבים ונוירו-פרוקטוריות.

רכיבים

 • 3 כפות אבקת כורכום
 • 3 כפיות אבקת פלפל שחור
 • 2 כפות שמן זית כתית מעולה

הנחיות ושימוש

 • ראשית, מערבבים את שלושת המרכיבים יחד.
 • כדי ליטול אותו דרך הפה, שתו כף חצי שעה לפני כל ארוחה.
 • כדי למרוח אותו באופן מקומי, הניחו אותו על כל פרק היד כתחליב אנטי דלקתי.

3. כרסת חרס

חימר הוא אחת התרופות העתיקות ביותר להקלה על כל סוג של דלקת. בנוסף, קל מאוד למרוח על האזור המושפע מתסמונת התעלה הקרפלית. אתה רק צריך לזכור שאתה לא יכול להשתמש בכלים או מיכלים עשויים מתכת או פלסטיק בעת הכנתו.

על פי נתונים שפורסמו ב- International Journal of pharmaceutics, השימושים הטיפוליים של חימר נובעים בעיקר מריכוז המינרלים המעניין שלו.

4. שמן אבוקדו

על פי מאמר ב-molecules journal, לשמן אבוקדו יש תכונות אנטי דלקתיות, נוגדות חמצון ולחות, הודות לתכולת הוויטמינים והחומרים התזונתיים הגבוהים שלו. למרות שאין ראיות התומכות ביכולתו לספק הקלה בתעלה הקרפלית, אנשים רבים משתמשים בה כתרופה טבעית למטרה זו.

כדי להגביר את היעילות, אנו ממליצים לעסות את האזור הפגוע בשמן אבוקדו חם. אתה יכול אפילו להשתמש בזרעי האבוקדו כדי לעשות את העיסוי.

5. ג'ל אלוורה להקלה על התעלה הקרפלית

אלוורה היא תרופה פופולרית למדי. לחומר הג'לטיני הזה שאנו מפיקים מהעלים הארוכים והעבים של צמח האלוורה השפעות מועילות על מצבי עור שונים. לדוגמה, דלקות, כוויות, פצעים, זיהומים וכו', על פי נתונים שפורסמו בכתב העת ההודי לדרמטולוגיה .

 • אתה יכול למרוח ג'ל אלוורה טהור או לערבב אותו עם אחת מהתרופות שהוזכרו קודם כמו שמן ארניקה או אבוקדו. בכך תכפילו את היתרונות של כל מרכיב.
 • אתה יכול גם לחלץ את האלוורה מהצמח בעצמך או לקנות ג'ל אלוורה בחנות. רק הקפד לקנות את המוצר הטבעי ביותר שאתה יכול למצוא.

6. קומפרס קמומיל

פרסום ב- Electronic physician journal מזהה כי לקמומיל יש תכונות אנטי דלקתיות. מסיבה זו, זה עשוי להיות שימושי למתן הקלה לתסמונת התעלה הקרפלית ותסמיניה.

 • אתה רק צריך להכין קצת תה קמומיל מרוכז ולמרוח אותו באופן מקומי על האזורים הפגועים באמצעות דחיסה או גזה.
 • לחלופין, אתה יכול להשתמש בשמן אתרי קמומיל מעורבב עם אלוורה או שמן אבוקדו.

המשיכו לקרוא: תרופות קמומיל קלות, שימושיות וטבעיות

7. רוטב כרוב להקלה על התעלה הקרפלית

אנשים רבים משתמשים בתחבושת עלי כרוב ברפואה הטבעית כדי להרגיע דלקות וכאבים, כפי שניתן לראות במחקר שפורסם בכתב העת הקליני של כאב. למרות שדרושות ראיות נוספות, זוהי תרופה בטוחה שתוכל להשתמש בה באזורים המושפעים מתסמונת התעלה הקרפלית.

איך לעשות את זה

 • טובלים עלה כרוב במים רותחים לכמה שניות. לחלופין, אפשר לכתוש מעט את העלה כדי לשחרר את החומרים המזינים.
 • מרחו את העלה על האזורים הפגועים ביד ובשורש כף היד.
 • לאחר מכן, עטפו אותו עם מטלית כדי לספוג את הלחות העודפת במלואה.
 • עכשיו, תן לשבת חצי שעה.
 • חזור על פעולה זו פעמיים או שלוש ביום עד שהכאב והדלקת נעלמים לחלוטין.

תרופות מספקות הקלה

ישנן מספר תרופות מקומיות שבהן אנו יכולים להשתמש להקלה על התעלה הקרפלית. למרות שהראיות מוגבלות, רובן בטוחות וקלות ליישום. אבל, באופן כללי, תמיד עדיף לקבל ייעוץ רפואי.