תרופות טבעיות למלחמה בשחין נרתיק

תרופות טבעיות לטיפול שחין נרתיק
תרופות טבעיות לטיפול שחין נרתיק.
שחין נרתיקי עלולים להידבק אם לא מטפלים בהם. במאמר זה, אנו מספרים לך מדוע הם מתרחשים וכיצד לטפל בהם באמצעות תרופות טבעיות.

שחין בנרתיק מציק, מכאיב ויכול להוביל לזיהומים מסובכים. לכן, אתה צריך לדעת יותר עליהם ולמה הם מתרחשים.

האם מצב זה פוגע בך? אנו גם נשתף מספר תרופות טבעיות שעשויות לעזור לקדם הקלה.

מהם שחין נרתיקי?

דלקת זקיקי שיער משפיעה על הרקמה התת עורית ועל הדרמיס. כתוצאה מכך, מופיע סוג של "פצעון" שהוא גם כואב וגם מטריד מאוד. זיהום זה מתרחש בשורש שיער הגוף. החומר שמיוצר אינו מאפשר לשיער לעזוב את העור.

סיבות נפוצות לרתיחה בנרתיק

שחין אלו נגרמות בעיקר על ידי זקיקי שיער סתומים המאלצים את השיער לצמוח הצידה. הסרת שיער עשויה להיות קשורה לפרקים אלה שאינם כרוכים בסיכונים בריאותיים. למעשה, זה עשוי להספיק פשוט לקלף את העור מדי פעם.

שחין נרתיק קשור גם לזיהום על ידי החיידק Staphylococcus aureus או על ידי פעולת פטריות או שמרים. זה נקרא פוליקוליטיס פטרייתי, וזה מדבק. תחתונים צמודים יכולים גם לגרום למצב זה להופיע, כמו גם היגיינה לקויה.

שחין יכול להופיע סביב השפתיים ועל הפות. הם נפוצים מאוד גם על הצוואר והפנים, כמו גם על הישבן והירכיים. כמו כן, בתי השחי והאזורים השעירים והלחים רגישים למראה שלהם.

אם שערה לא יכולה לצמוח כלפי מעלה וזקיק השערה נסתם, אנו ממליצים לשפוך מים חמים סביב האזור הפגוע, לחטא אותו ולנסות להסיר אותו מבפנים הזקיק. זה תהליך מאוד פשוט.

המשך לקרוא כדי ללמוד עוד: המאפיינים של פצעונים באברי המין והגורמים להם

מתי רתיחה מהווה סיכון?

עליך להתייעץ עם רופא אם השיער החודרני משנה את צבעו, מגדיל את גודלו או גורם לאי נוחות וחום. אם זה לא עובר לאחר שבוע, זה עלול להוות סיכון.

רתיחה בנרתיק במצבים אלה יכולה להעיד על נוכחות נגיף הכשל החיסוני האנושי (HIV). מייאסיס עורי או מייאסיס פונרקולרי, זיהום עור טפילי, היא אפשרות נוספת. סוכרת, במיוחד מליטוס, יכולה לגרום להם גם כן.

מהם שחין נרתיקי
מהם שחין נרתיקי?

שחין יכול גם להעיד על אי ספיקת כליות, שחמת, מחלות עור, השמנת יתר, היגיינה אישית לקויה והזדקנות. במקרים אלה, חשוב לך לבקר את הרופא שלך. הם יוכלו לזהות אם זה זיהום לא מבוקר או תוצאה של מחלה.

תרופות טבעיות לטיפול שחין נרתיק

מספר תרופות טבעיות יכולות לסייע בטיפול בזקיק. הם משלימים ואינם מחליפים טיפול רפואי אם אתה זקוק לו. במקרים רבים, רק לשים מים חמים סביב הרתיחה עשויה לעזור לייבוש מהיר.

פלפל שחור אנטיספטי

פלפל שחור הוא מאוד שימושי. זהו חומר אנטיספטי ואנטי דלקתי ומקל על כאבים. מניחים את עלי הפלפל במים רותחים להכנת חליטה. לאחר מכן, סנן אותו. לאחר מכן יש להשרות קומפרס בחליטה ולמרוח אותו על האזור כדי להקל על אי נוחות וכאב.

פרי דיווי-דיווי

לפרי Divi-divi יש השפעות מרפאות. פירות אלה מאירופה שימושיים לטיפול בכיבים בפה, שחין ופצעים. כמו כן, אנשים משתמשים בהם לצורך שטיפה וכדי להקל על בעיות קיבה.

הדרך הטובה ביותר להשתמש בהם היא להכין אותם בחליטה ולאחר מכן לשטוף איתה את האזור שנפגע משחין נרתיק. אפשר גם למרוח אותם ובהמשך לרסק אותם לאבקה. לאחר מכן, צור עימו משחה והחל אותו על האזור הפגוע.

מאמר זה עשוי לעניין אותך: תרופות תוצרת בית שעשויות לעזור עם שחין

אלטרננתרה עוקצנות

ל- Alternanthera pungens יש תכונות ריפוי. אתה צריך לצרוך את זה בזהירות כי זה יכול לגרום להרעלה. הדרך הטובה ביותר להשתמש בו היא להרתיח את העלים, לכתוש אותם במכתש עד ליצירת משחה, ולאחר מכן למרוח אותו על השחין.

בנוסף לתרופות טבעיות אלו, היגיינה יומיומית חשובה מאוד. מומחים ממליצים על סבונים שעוזרים לשמור על ה-pH הטבעי של הנרתיק שלך. כמו כן, רצוי להימנע מתחתונים צמודים ולהיזהר בעת שעווה.

לדעת מה הם שחין נרתיק והסיבות שלהם יכול לעזור לך ללמוד כיצד לנטרל אותם. תרופות טבעיות אידיאליות לחיטוי ולמלחמה בדלקת. הם מאוד פשוטים וזולים ואידיאליים לטיפול בשחין אלו שבדרך כלל אינם רציניים.