8 מזונות עשירים בפחמימות

האם אי פעם תהיתם מה יכולים להיות המזונות העשירים בפחמימות הנפוצים ביותר
האם אי פעם תהיתם מה יכולים להיות המזונות העשירים בפחמימות הנפוצים ביותר?
הגיע הזמן להיות כנים לגבי הערך התזונתי של פחמימות ולצאת מהמיתוס שהם האויבים הכי גרועים שלנו.

האם אי פעם תהיתם מה יכולים להיות המזונות העשירים בפחמימות הנפוצים ביותר? ובכן, נספר לכם הכל במאמר זה.

רוב האנשים נוטים לחשוב שפחמימות הן האויב הגרוע ביותר שלך בכל מה שקשור לירידה במשקל או שמירה על כושר. אבל זה שקרי לחלוטין. פחמימות הן מאקרו- נוטריינטים הפועלים כדלק לגוף לפעול כהלכה.

זכור כי ישנם שני סוגים של פחמימות: טוב ורע. ג'אנק פוד, שמן מודרן וסוכרים מזוקקים מהווים חלק מהרעים. ממש קל להבין למה: הערך התזונתי שלהם הוא או גרוע או אפסי.

בעוד מצד שני, פירות, ירקות וממתיקים טבעיים מהווים חלק מקבוצת הפחמימות הטובות.

לכן, זה לא מקרה של הימנעות ממזונות עשירים בפחמימות. מה שאתה צריך לעשות זה לאזן את כמות הפחמימות הטובות בתזונה שלך כדי שתוכל ליהנות מכל היתרונות התזונתיים שלהן.

8 מזונות עשירים בפחמימות

1. תפוחי אדמה

זהו אחד המאכלים הנגישים והזולים ביותר שקיימים ואי אפשר להימנע מלכלול אותו בתזונה. עם זאת, כדאי להשאיר את כל המזונות המטוגנים בצד אחד, כלומר אל תשתמשו בשמן.

הדרך הטובה ביותר לאכול תפוחי אדמה היא לבשל אותם בתנור. כך שומרים על כמות הפחמימות המומלצת בצורה טבעית.

כל 100 גרם תפוח אדמה שווה ערך ל-27 גרם פחמימות, כמות אידיאלית לליווי עם מזונות אחרים. תפוחי אדמה הם גם מקור לויטמין B6, ויטמין C ואשלגן.

2. בננות

רוב הפירות הם מקורות למקרו-נוטריינטים חיוניים לגוף, ובננות אינן יוצאות דופן. עדיף לאכול בננה ירוקה לפני פעילות גופנית ואחר כך בשלה לאחר מכן.

הסיבה לכך היא שבננות ירוקות מורכבות מעמילן והיא משחררת אנרגיה בהדרגה (שהיא אידיאלית לאימוני התנגדות), בעוד שבננות בשלות עשירות בסוכרוז, מה שעוזר לגוף לשחזר אנרגיה.

3. שיבולת שועל

למרות שאולי לא תאמינו, שיבולת שועל היא אחד המאכלים המועילים ביותר העשירים בפחמימות שקיימים. הם גם עשירים בסיבים. הם מספקים 50 גרם פחמימות לכל כוס. והדבר הטוב ביותר הוא שאתה יכול ללוות אותם עם:

  • דבש
  • חלב
  • תותים
  • יוגורט
  • בננות
  • פירות יער
  • אגוזים וזרעים (כמו צ'יה)

שיבולת שועל ממריצה וגורמת לך להרגיש שובע. זו הסיבה שהם מאכל נפוץ מאוד לארוחת בוקר וחטיפים של אמצע אחר הצהריים.

4. פסטה

מזונות עשירים בפחמימות
מזונות עשירים בפחמימות.

רוב ספורטאי העילית צורכים באופן קבוע כמויות מסוימות של פסטה בימים שלפני תחרות. הסיבה לכך היא שלפסטה רגילה אינדקס גליקמי גבוה יותר מאשר לאורז, מה שאומר שהיא מספקת יותר אנרגיה.

כתוצאה מכך, פסטה היא עוד מזון מומלץ מאוד עשיר בפחמימות. זן הדגנים המלא אידיאלי להפרשה ארוכת טווח של אינסולין.

5. אורז

אורז הוא המזון הנצרך ביותר בעולם אחרי החיטה. בנוסף להיותו חסכוני, זהו מזון עשיר בפחמימות, כ-80%. כתוצאה מכך, זהו מקור אידיאלי לאנרגיה לפני ביצוע פעילות גופנית.

אתה יכול ללוות אותו עם בשר, דגים או ביצים, ומנה קטנה של ירקות. הדרך הטובה ביותר היא לבשל אותו עם כמה שפחות שמן ולאכול לא יותר מכוס ליום.

6. טפיוקה

מזון זה הוא פקעת ומהווה מקור בריא לפחמימות בגלל תכולת העמילן הגבוהה שלו. לכן, טפיוקה דלה בכולסטרול.

רק 100 גרם טפיוקה מכיל 22 גרם פחמימות. זהו אחד המאכלים העשירים בפחמימות שגם הוא דל בנתרן ואינו מכיל סוכר. מסיבה זו, תזונאים רבים ממליצים על כך בתכניות דיאטה.

7. לחם

לחם הוא מזון שעשיר בפחמימות טובות כאשר הוא עשוי מסיבים סובין, אשר מגבירים את הגזל. סובין הוא חומר תזונתי המכיל חלבונים, שומנים, מינרלים וגם מים.

8. דגנים מדגנים מלאים

דגנים מדגנים מלאים עמוסים בפחמימות בעלות אינדקס גליקמי נמוך, הפועלות כדלק הדרוש לביצוע מגוון פעילויות.

כמעט לכל הדגנים יש תכולת סיבים גבוהה, החיונית למעבר מעי סדיר, והם גם גורמים לתחושת שובע לאורך זמן. הצריכה שלהם עוזרת לווסת את חילוף החומרים שלך.