4 סיבות מדוע אתה עלול לקבל שערות אפורות כשאתה צעיר

מחקרים כמו אלה שהזכרנו לעיל קובעים שמחלות אוטואימוניות יכולות לגרום לשיער אפורות גם כאשר אדם צעיר
מחקרים כמו אלה שהזכרנו לעיל קובעים שמחלות אוטואימוניות יכולות לגרום לשיער אפורות גם כאשר אדם צעיר.
מתח, עישון ומחסור בוויטמינים הם חלק מהסיבות לכך שאתה עלול לקבל שערות אפורות בטרם עת. רק במקרים בודדים זה קשור למחלות קשות. למד עוד במאמר זה!

המלנין הוא הפיגמנט שנותן לשיער את צבעו. שערות אפורות הן אלו החסרות מלנין. ישנן סיבות רבות מדוע אתה עלול לקבל שערות אפורות כשאתה צעיר.

עם הזמן, השיער מאבד את הפיגמנטציה שלו. זו הסיבה שתופעה זו אופיינית לזקנה. עם זאת, תראה שזה לא תמיד המקרה.

אנשים צעירים יכולים לקבל גם שערות אפורות, וזה יכול להיות ממש מפחיד. אל תחשוב שזה מוזר או שמשהו רע קורה לך. גורמים מסוימים יכולים להוביל אנשים לאפור, כגון מתח.

האם שערות אפורות מוקדמות קשורות למחלה כלשהי?

זו שאלה נפוצה מאוד, מכיוון שאנשים מקשרים האפירה לזקנה. אבל אל תדאג. להלן, נסביר אם שערות אפורות באמת קשורות למחלות ספציפיות או שזה נורמלי.

על פי מחקר שפורסם על ידי הספרייה הלאומית לרפואה של NIH, אדם עלול לסבול מאפירה עקב מערכת חיסון מוחלשת. עם זאת, מעט מחקרים מקשרים בין אטופיה (הטבע התורשתי של אדם שיש לו תגובות אלרגיות רבות) עם שערות אפורות.

בהקשר זה, מצבים מסוימים עלולים לגרום לשערות אפורות להופיע בטרם עת. אנחנו מתעקשים שאין לך מה לדאוג.

רוב המקרים של האפירה מוקדמת נובעים מירושה. והאמת היא שמעטים מאוד קשורים למחלות. טיפולים מסוימים יכולים לעזור להשיג פיגמנטציה רגילה של השיער, למרות שהם אינם יעילים או קבועים ב-100%.

המשך לקרוא כדי ללמוד עוד: כיצד שמן קוקוס עשוי להפחית את הסיכון לאפור ונשירת שיער

ארבע סיבות מדוע אתה יכול לקבל שערות אפורות כשאתה צעיר

כפי שהזכרנו לעיל, סיבות מרובות שאין להן שום קשר למחלות קשות יכולות לגרום לאפירה. תאמינו או לא, זו תופעה נפוצה למדי.

1. מתח

האם הלחץ הוא אשם? מדענים מאוניברסיטת הרווארד ערכו מחקר והגיעו למסקנה שמערכת העצבים הסימפתטית (האחראית לתגובה לאיומים חיצוניים) אחראית לזקיקי שיער ללא פיגמנטציה. זה מטפח את המראה של שערות אפורות על הקרקפת.

מצב מלחיץ מאוד עלול לגרום לזקיקי השיער לאבד את המלנוציטים שלהם, התאים האחראים לפיגמנטציה של השיער. לפיכך, אם אתה רוצה להימנע מהופעה מוקדמת של שערות אפורות, עליך לנסות להפחית את רמות הלחץ שלך.

מאמר זה עשוי לעניין אותך: שיער מאפיר: למה זה קורה?

2. מחסור בוויטמין b12 ובמינרלים

התזונה שלך יכולה להשפיע רבות על הופעתן המוקדמת של שערות אפורות. מחסור בוויטמין B12, חומצה פולית, ברזל, אבץ וויטמין D3 גורם לדיפיגמנטציה של השיער.

לכן מומחים ממליצים לשלב את המזונות הבאים בתזונה:

  • אגוזי מלך
  • בשר רזה
  • שוקולד מריר
  • אבוקדו
  • דגנים מלאים
  • פירות טריים
ארבע סיבות מדוע אתה יכול לקבל שערות אפורות כשאתה צעיר
ארבע סיבות מדוע אתה יכול לקבל שערות אפורות כשאתה צעיר.

הקפידו על תזונה מאוזנת ואל תאכלו יותר מדי אף אחד מהמזונות שהזכרנו לעיל. הסוד הוא איזון, כמו גם השלמת התזונה שלך עם אורח חיים פעיל. במילים אחרות, כדאי להקפיד על פעילות גופנית.

3. גנטיקה

לפי מחקר שפורסם בכתב העת Nature Communications, הופעה מוקדמת של שערות אפורות קשורה ל-DNA. למעשה, במחקר זה, המומחים קבעו את הגן הראשון הקשור לשיער אפור.

שמו של גן זה הוא IRF4 והוא ממלא תפקיד בייצור המלנין. כפי שהזכרנו לעיל, מלנין הוא הפיגמנט המייצר צבע שיער.

זו הסיבה שכמה דורות של משפחות סובלים מאפירה מוקדמת. זו לא מחלה, זה פשוט אומר שאין להם את היכולת הגנטית לייצר מספיק מלנין.

4. מחלות אוטואימוניות

מחקרים כמו אלה שהזכרנו לעיל קובעים שמחלות אוטואימוניות יכולות לגרום לשיער אפורות גם כאשר אדם צעיר. הסיבה לכך היא שהמערכת החיסונית שלהם תוקפת תאים בריאים.

חלק מהמצבים הקשורים להופעת שערות אפורות הם ויטיליגו, הפרעות בבלוטת התריס, תסמונת ורנר ואנמיה מזיקה.

איך למנוע שערות אפורות כשאתה צעיר

עכשיו כשאתה יודע למה אתה עלול לקבל שערות אפורות, הגיע הזמן שתגלה את ההרגלים שמונעים מהשיער שלך להאפיר בתחילת הבגרות. זכרו שהתמדה ומחויבות חיוניות בהקשר זה.

תפסיק לעשן

מומחים מאוניברסיטת טקסס MD מרכז הסרטן אנדרסון קובעים כי עשן סיגריות משפיע על השיער על ידי הפחתת זרימת הדם ושינוי ה-DNA של זקיקי השיער.

למעשה, חלק מההשלכות של עישון הן שיער בעל מראה עמום, שינוי צבע, דילול שיער והאפרה מוקדמת. האם ידעת את זה?

שפר את התזונה שלך

תזונה היא גורם בסיסי במניעת שערות אפורות בגיל צעיר. כדאי לאכול מספר מנות של ירקות ופירות ביום.

כמו כן, אתה צריך לאכול חלבונים רזים. הם חשובים מכיוון שהם מספקים לגוף שלך את הויטמינים הדרושים לו כדי לשמור על בריאות זקיקי השיער.

באופן ספציפי, ויטמין B12 וויטמין C הם שני חומרים שיעזרו לגופך לייצר מלנין. באופן דומה, עליך ליטול תוספי ברזל וחומצה פולית, מכיוון שרמות נמוכות של מינרלים אלו עלולות לגרום לשיער עמום.

הימנע מעודפים

אנו ממליצים להימנע מעודפים. ג'אנק פוד, אלכוהול, צריכת מלח גבוהה, מזון מטוגן ומוצרי מאפה יכולים להשפיע על בריאות השיער שלך ולקדם את המראה של שערות אפורות בטרם עת.

לכן, זה מאוד חשוב לך לנהל אורח חיים בריא.

שערות אפורות מוקדמות בדרך כלל אינן סיבה לדאגה

אל תדאג אם אתה צעיר ורואים כמה שערות אפורות. אירוע זה אינו סביר עקב מצב חמור. באופן כללי, כמה הרגלים, כמו אלו שהזכרנו כאן, יכולים לעזור למנוע מהשיער שלך להאפיר.

עם זאת, אתה צריך לדעת שאם להוריך היו שערות אפורות בגיל צעיר, סביר מאוד שזה יקרה גם לך.

אל תשכח שזה יקרה לכולם, במוקדם או במאוחר. למרבה המזל, שיער אפור לא משנה את מי שאתה מבפנים!