איך לזהות התקף לב שקרי?

מה שעלינו לזכור הוא שיש לטפל בהתקפי לב שווא ולהתייחס אליהם כמצב חירום עד שיוכח שהם אינם התקף לב אמיתי
מה שעלינו לזכור הוא שיש לטפל בהתקפי לב שווא ולהתייחס אליהם כמצב חירום עד שיוכח שהם אינם התקף לב אמיתי.
התקפי לב שווא מהווים כמעט 10% מכלל החשודים בהתקפי לב. למידע נוסף במאמר הבא.

אוטם שריר הלב, או התקף לב, הוא כאשר הלב מפסיק לקבל אספקת דם מספקת והרקמה ניזוקה. זה מצב די שכיח בחדר המיון. עם זאת, רבים מהאנשים המגיעים לחדר המיון סובלים מהתקפי לב שווא שלטעתם הם אמיתיים.

למעשה, לפי האגודה הספרדית לקרדיולוגיה, אחד מכל עשרה התקפי לב מאובחנים הוא למעשה התקף לב שקרי. יתרה מכך, רק לאחד מכל חמישה אנשים שפונה לחדר מיון בטענה כי הוא סובל מהתקף לב, אכן יש כזה.

הבעיה עם התקפי לב שקריים היא שאם האבחנה שגויה, זה יכול להוביל לכך שהאדם יעבור בדיקות פולשניות שאינן נקיות מסיכונים. מסיבה זו, נסביר להלן כיצד ניתן לזהות התקפי לב שווא.

מהם התקפי לב שווא?

הודות לסדרות, סרטים או אפילו ספרים, כמעט כולם מכירים את הסימפטומים של אוטם שריר הלב. זה כרוך בתחושת לחץ וכאב בחזה, כמו גם שינוי בתחושה בזרוע שמאל.

עם זאת, לתסמינים אלו יכולות להיות סיבות רבות אחרות. זה נפוץ שהפחד ללקות בהתקף לב גורם לאדם להאמין שהוא סובל מהתקף לב כאשר הוא חווה אחד מהסימנים הללו. לפיכך, ישנם התקפי לב שווא רבים.

עם זאת, מדובר במצב חירום, ולכן יש שורה של פרוטוקולים המאפשרים נקיטת פעולה מהירה. לדוגמה, קוד התקף לב הוא כלי המאפשר לרופאים לטפל באנשים הסובלים מהתקף לב.

כדי להפעיל פרוטוקול זה, על האדם לעמוד בקריטריונים מסוימים, הן מבחינת התסמינים והן מבחינת תוצאות הבדיקות. על הרופאים לבצע אלקטרוקרדיוגרמה כדי לבדוק את פעילות הלב.

למרות זאת, לכלי מסוג זה יש גם תוצאות חיוביות שגויות והוא יכול להסוות התקפי לב שקריים. הבעיה בכך, כפי שהזכרנו קודם, היא שעושים לאנשים אלו בדיקות פולשניות, כמו צנתור, כדי לנסות לטפל בהם.

רבים מהאנשים המגיעים לחדר המיון סובלים מהתקפי לב שווא שלטעתם הם אמיתיים
עם זאת, רבים מהאנשים המגיעים לחדר המיון סובלים מהתקפי לב שווא שלטעתם הם אמיתיים.

אולי יעניין אותך: 5 הרגלים שיסייעו במניעת התקף לב

מהן הסיבות האמיתיות להתקפי לב שווא?

התקפי לב שווא עשויים להיות למעשה מחלה נוספת המציגה תסמינים דומים. קודם כל, ייתכן שמדובר בנגע של השרירים בין הצלעות. זה קורה לעתים קרובות כאשר משתעלים קשה מאוד, למשל.

במקרה זה, הכאב הוא דוקר וממוקם באחד הצדדים בצורה די ספציפית. בנוסף, היא מתגברת בכל פעם שהחזה זז בנשימה או כאשר משתעלים שוב.

מצב נוסף שלעתים קרובות מבולבל עם התקף לב הוא ריפלוקס חומצי. זה כאשר התוכן החומצי של הקיבה עובר לוושט וגורם לוושט להתכווץ. לפעמים, זה מתבטא כתחושה תפוסה בחזה, שיכולה להידמות להתקף לב.

פריקרדיטיס היא מחלה שגם גורמת לתסמינים דומים. הוא מורכב מדלקת של קרום הלב, שהוא אחד מהקרומים המקיפים את הלב. זה מייצר כאב מתמשך בחזה, באזור שבו נמצא הלב.

ההבדל בין פריקרדיטיס לאוטם הוא שהכאב קל יותר במקרה זה. בנוסף, בדרך כלל לפניו זיהום, כך שזה עשוי לתת רמז. לדוגמה, זה עשוי להתרחש לאחר הצטננות.

מצבי חירום

מה שעלינו לזכור הוא שיש לטפל בהתקפי לב שווא ולהתייחס אליהם כמצב חירום עד שיוכח שהם אינם התקף לב אמיתי. לכן, למרות שזו עשויה להיות מחלה אחרת, חיוני לפנות לרופא בדחיפות.

על הרופאים לבצע בדיקה יסודית של האדם ולהחליט אם יש צורך בטיפול כלשהו. אם זה לא נעשה, זה יכול להיות התקף לב אמיתי וחייו של האדם עלולים להיות בסכנה.