5 תרגילים בוני אמון לילדים, נוער ומבוגרים

ניתן לעשות תרגילים בוני אמון עם ילדים
ניתן לעשות תרגילים בוני אמון עם ילדים, בני נוער ומבוגרים מכיוון שיש להם מרכיב משחקי שיכול להיות משעשע עבור כל אחד.
תרגילים לבניית אמון משפרים ביצועים אישיים וקבוצתיים. במאמר מאוד מעניין זה, נשתף חמישה.

ביטחון עצמי הוא היבט חשוב ביותר בבריאות הנפשית שלנו. בלעדיו, אתה עשוי להרגיש על קצה המזלג בהגדרות חדשות או קבוצתיות. לכן, יש לשקול תרגילים לבניית אמון במסגרות קבוצתיות, שכן הרגשה נוחה עם אנשים אחרים היא קריטית.

אמון לא רק מאפשר לך ליצור מרחבים נעימים ובטוחים, אלא גם מקל על אינטראקציות אישיות. כדי להבין את חשיבותו, חשבו על איך אתם מרגישים ועל הביטויים הפיזיים שאתם חווים כאשר אתם נמצאים בסביבה לא מוכרת.

אין ספק שהתמונה שעולה בראש היא של גוף מתוח ונפש מודאגת. עכשיו תחשוב איך זה משתנה כשאתה נמצא במקום או עם אדם שאתה מרגיש שאתה מכיר. אתה כנראה מרגיש אחרת לגמרי!

עם זאת, אמון לא נבנה מהיום למחר, מכיוון שהוא דורש זמן וגישות הדרגתיות. לשם כך, תרגילים לבניית אמון יכולים לשמש נקודת התחלה טובה.

תרגילים לבניית אמון לכל הגילאים

ניתן לעשות תרגילים לבניית אמון עם ילדים, בני נוער ומבוגרים מכיוון שיש להם מרכיב משחקי שיכול להיות משעשע עבור כל אחד.

מנחה חייב להיות נוכח בכולם. הם יתמקדו בעיקר במתן הנחיות למשתתפים וידאגו שהכל ילך כמתוכנן. לכן, עליהם לשים לב, להוות מודל לחיקוי בגישה שלהם, ולזכור שעובדים גם על כישורים חברתיים-רגשיים אחרים.

1. נפילת האמון

תרגיל נהדר לבניית אמון כדי להגביר את האמון בין חברי הקבוצה הוא נפילת האמון. כדי להתחיל את הפעילות על הקבוצה לחלק את עצמה לזוגות בחלל גדול. אין צורך בסוגים אחרים של חומרים.

מנחה המשחק חייב לוודא שהשותפים אינם תואמים, כלומר אינם חולקים מאפיינים פיזיים או גופניים דומים.

בני הזוג צריכים לעמוד זה מול זה, כשקצות רגליהם נוגעים. הם צריכים גם להחזיק ידיים.

ברגע שכולם נמצאים במצב הזה, המנחה צריך לתת אות והזוגות יתחילו לזרוק את עצמם לאחור, כאילו הם עומדים ליפול, אבל מוגנים על ידי בן הזוג שלהם.

תרגיל נהדר לבניית אמון להגברת האמון בין חברי הקבוצה הוא נפילת האמון
תרגיל נהדר לבניית אמון להגברת האמון בין חברי הקבוצה הוא נפילת האמון.

התגובות הראשונות יהיו כנראה חוסר ביטחון וקצת פחד, אבל אז כל חברי הקבוצה ירגישו רגועים יותר. באותו זמן, המנחה יכול להקשות על התרגיל על ידי ציון כמה תנועות נוספות.

הפעילות יכולה להסתיים לאחר זמן מוקצב או לאחר האתגרים הנוספים שהמנחה מציע.

2. הרוח והעץ

תרגיל זה לבניית אמון הוא עיבוד של הקודם. נדרשת בנדנה או כיסוי עיניים והמיקום האידיאלי הוא חלל פתוח לרווחה.

על המשתתפים לעמוד במעגל. מתנדב בודד צריך לעמוד באמצע, עם כיסוי עיניים. הם צריכים להרפות את הגוף שלהם.

כאשר המנחה נותן את הפקודה, שאר חברי הקבוצה יתחילו לדחוף ולהזיז את האדם באמצע מצד אחד לצד השני, כאילו הם מעבירים אותו. לאחר כמה תנועות, מתנדב נוסף יכול לתפוס את מקומו באמצע המעגל.

משך הזמן תלוי אם כולם רוצים להיות באמצע או לא. אחרת, התרגיל יכול להימשך בין 15 ל-20 דקות.

המשך לקרוא כדי ללמוד עוד: מה לעשות כשיש לך בעיות אמון

3. הליכת האמון

תרגיל זה בונה אמון יכול להיעשות בזוגות בחלל פתוח. אתה צריך למקם חפצים בעלי צורה לא סדירה מסביב לשטח הפתוח, לסמן נקודת התחלה וקו סיום.

לאחד מהשותפים יש לכסות עיניים, בעוד שהשני יהיה זה שינחה אותם עם הנחיות כדי שיוכלו להגיע בבטחה לסוף הקורס.

מי שעיניו מכוסות יקבל הנחיות כמו "ללכת ימינה", "לקפוץ את החישוק" ו"בצע שני צעדים שמאלה", בהתאם לאופן סידור החפצים. אתה יכול להשתמש בטבעות, קונוסים וחבלים.

זמן הפעילות המשוער תלוי בעיצוב הקורס. כל אחד מבני הזוג חייב לשחק את התפקידים בתורו. זה לא משנה כמה זמן לוקח להשלים את המסע. הדבר החשוב הוא להגיע בשלום ולהרגיש ביטחון להתקדם.

כל אחת מהדינמיקות המוצעות מחזקת את אמון הקבוצה. הדרך היחידה להגיע לקו הסיום היא על ידי שיתוף פעולה, כלומר התרגיל הזה מאפשר לאנשים להבין את החשיבות של עבודת צוות.

4. מעריץ שבחים

ניתן לעבוד על ביטחון עצמי כדי להנחיל את הערך של היבטים חיוביים אישיים. פעילות זו דורשת מינימום של שישה משתתפים בחלל רחב כדי שיוכלו לעמוד מסביב במעגל.

זו דינמיקה שדורשת ידע מוקדם של הקבוצה. הקבוצה תצטרך פיסות נייר ועטים או עפרונות.

בתור התחלה, לכל משתתף יש פיסת נייר ועט או עיפרון משלו. המנחה יבקש מהם לרשום את שמם. כשהם מסיימים, המנחה ייתן להם את האות להעביר את הנייר לאדם שמשמאלם.

המנחה יציין שכל אדם צריך לכתוב משהו חיובי או משהו שהוא אוהב על השם שנכתב על הנייר, תוך הבהרת הערות מרושעות או לא מתאימות.

כאשר כל המשתתפים מסיימים לכתוב משהו על כל אחד מחברי הקבוצה, המנחה יתחיל לקרוא את העיתון או יבקש ממתנדב לעשות זאת. אם המשתתפים יסכימו, הם יכולים להעמיק ולכתוב יותר על כל אדם.

לכן, תרגיל זה נועד לשפר את הביטחון העצמי וההערכה העצמית על סמך מה שאחרים רואים בך.

יש לשקול תרגילים לבניית אמון במסגרות קבוצתיות
לכן, יש לשקול תרגילים לבניית אמון במסגרות קבוצתיות, שכן הרגשה נוחה עם אנשים אחרים היא קריטית.

דרך נוספת לעשות את התרגיל היא להניח את הניירות בקופסה ולגרום לכל אחד לצייר אחד. לאחר מכן, התפקידים מתחילים להתחלף.

5. ספר לי מה אתה מצייר

התרגיל האחרון לבניית אמון מורכב מהפרדת הקבוצה לזוגות ומתן לכל זוג פיסת נייר ועיפרון. אחד מהשותפים צריך להתחיל בציור תמונה, לוודא שבן הזוג לא רואה אותה. יהיו להם כמה דקות לצייר את התמונה.

כשכולם מסיימים, המנחה ייתן את האות, והאדם שעשה את הציור צריך לתת לבן הזוג רמזים שיעזרו להם לשכפל אותו. מכיוון שהוא מורכב ממתן הסברים שונים, המשחק הזה מאפשר לאנשים לפתח ולהגביר את כישורי ההבעה והתקשורת.

המשחק מסתיים ברגע שהשותף השני עשה את הציור המשוכפל.

שיתוף רגשות, אחת המטרות של תרגילי בניית אמון

לאחר שילדים, בני נוער או מבוגרים מסיימים לעשות את התרגילים האלה, הם צריכים להעריך מה הם הרגישו, מה הם הכי אהבו ומה הם לא כל כך אהבו. זה מאפשר להם לבטא ולנהל את הרגשות שלהם.

המנחה יהיה זה שיזמין את המשתתפים להקים מעגל ולשתף בחוויותיהם. כמו כן, חשוב מאוד ליצור הקשר בין הפעילויות ולהיות מודעים לחשיבות של אמון ויחסים בין אישיים טובים בקבוצות.

זה עוזר ליצור אקלים שבו כל אחד מרגיש בטוח לחלוק את החוויות שלו ומטפח כבוד.