היתרונות של אכילת פסטה מחיטה מלאה

עדיף להשתמש בפסטה מחיטה מלאה
עם זאת, עדיף להשתמש בפסטה מחיטה מלאה, מכיוון שיש לה מספר יתרונות בריאותיים בהשוואה לפסטה מעודנת או לבנה.
פסטה מחיטה מלאה בולטת בזכות תכולת הסיבים התזונתיים שבה. צריכת סיבים קבועה קשורה לסיכון נמוך יותר לסוכרת ולמחלות לב וכלי דם בטווח הבינוני והארוך.

האם אתה מכיר את היתרונות של אכילת פסטה מחיטה מלאה? פסטה היא אחד המאכלים הפופולריים ביותר ברחבי העולם. יש לו איכויות אורגנולפטיות טובות ומספק מינונים משמעותיים של אנרגיה. כמו כן, זה צדדי להפליא.

עם זאת, עדיף להשתמש בפסטה מחיטה מלאה, מכיוון שיש לה מספר יתרונות בריאותיים בהשוואה לפסטה מעודנת או לבנה. במאמר זה נסביר את תכונותיו ומדוע כדאי לבחור בו.

פסטה מחיטה מלאה היא מקור לסיבים

בניגוד לפסטה הלבנה, זן החיטה המלאה מכיל כמות משמעותית של סיבים. חומר תזונתי זה חיוני לבריאות מערכת העיכול. למעשה, צריכת החומר הזה קשורה לבריאות המיקרוביוטה, על פי מאמר שפורסם בכתב העת Cell host & microbe.

כמו כן, חומר תזונתי זה מסייע בהפחתת הסיכון למחלות לב וכלי דם בטווח הבינוני והארוך. למעשה, מספר מחקרים מתייחסים לצריכת סיבים להפחתת הסיכון הקרדיווסקולרי.

מצד שני, חומר זה עוזר לשנות מעט את פרופיל השומנים, על ידי חסימה חלקית של ספיגת הכולסטרול במעיים.

המשך לקרוא כדי ללמוד עוד: החלפת דגנים מסחריים בדגנים מלאים

זה מייצר תחושת מלאות גדולה יותר

לפסטה מחיטה מלאה יש את היתרון בקידום שיא נמוכים יותר של רמות הגלוקוז והאינסולין בדם מאשר המגוון המעודן שלה. זה מקטין את הסבירות לסבול מהיפוגליקמיה תגובתית ומתיאבון מוגבר זמן קצר לאחר האכילה. לכן, זה בהחלט מזון טוב יותר מהמגוון הלבן שלו כשזה מגיע להשראת מלאות.

ניהול טוב של מנגנון השובע חיוני עבור כל מי שרוצה לרדת במשקל. אחת הסיבות שבגללן אנשים מפסיקים דיאטות היא חרדת מזון. הדבר נובע בעיקר מבחירה לקויה במזון, מה שמוביל לתיאבון מתמיד.

פסטה מחיטה מלאה היא מקור לסיבים
פסטה מחיטה מלאה היא מקור לסיבים.

בחירה במזונות עשירים בסיבים ובעלי אינדקס גליקמי נמוך מסייעת לעורר שובע. לכן, זה יכול לעזור לך להימנע מנשנושים בין הארוחות. זה מתורגם למספר נמוך יותר של קלוריות שנבלעות ביום, מה שמשפיע באופן חיובי על משקל הגוף.

פסטה מחיטה מלאה טובה יותר לבריאות שלך

יתרון נוסף של פסטה מחיטה מלאה הוא ההשפעה הנמוכה של הלבלב. אכילת מזון זה מלחיץ את הלבלב פחות מאשר פסטה לבנה. יש לזה יתרונות בריאותיים מרובים, כולל סיכון מופחת לתנגודת לאינסולין.

מצב זה מהווה כר גידול מושלם להתפתחות סוכרת מסוג 2. כיום, מומחים מודעים לצורך למנוע פתולוגיות של הלבלב. סוכרת קשורה לעיתים קרובות להשמנה ולהתפתחות מחלות לב.

מסיבה זו, החלפת הצריכה שלך של דגנים וקמחים לבנים בגרסאות החיטה המלאה שלהם היא צעד לקראת בריאות.

זו אפשרות טובה יותר עבור ספורטאים

ספורטאים רבים רגילים לאכול פסטה לפני אימון או תחרות. עם זאת, פסטה מחיטה מלאה מועילה במצבים אלה. מזון זה מאפשר לסוכר בדם להישאר יציב, במקום לגרום לפסגות תלולות וקצרות יותר.

התוצאה העיקרית של עובדה זו היא עיכוב בהופעת העייפות. יתרה מזאת, הפחתת הסיכון להיפוגליקמיה תגובתית יכולה לתרגם גם לשיפור בביצועים.

מסיבה זו, ספורטאים צריכים להימנע מסוכרים פשוטים וקמחים מעודנים ממש לפני תחרות. אורז או פסטה מחיטה מלאה הם מזונות המבטיחים אספקת אנרגיה נכונה ובטוחה.

למה כדאי לבחור פסטה מחיטה מלאה

לפסטה מחיטה מלאה יש יתרונות מסוימים על פני המקבילה הלבנה שלה. רובם קשורים לתכולת סיבים גבוהה יותר. זה מגביר את השובע המיוצר ומווסת את שיאי האינסולין בדם, ומפחית סיבוכים הקשורים להיפוגליקמיה תגובתית.

עם זאת, זהו מזון עשיר בפחמימות שלא כדאי לאכול יותר מדי. זכור כי אורז חום או קינואה מחיטה מלאה הם מקורות טובים יותר לרכיב תזונתי זה. מצד שני, עלינו להדגיש שהבסיס לתזונה טובה הוא מגוון. לכן, חשוב לך לכלול סוגים שונים של מזונות בתזונה שלך.